masael
23 اسفند 1401 - 15:29

آغاز توزیع میوه نوروز از فردا در فارس

شیراز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: از روز چهارشنبه توزیع میوه ویژه نوروز در فارس آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی دهقان پور با اشاره به اینکه توزیع میوه در ۱۷۷ غرفه انجام می‌شود بیان کرد: در زمان حاضر وضعیت تولید ما در کالاهای مختلف خوب است و جای نگرانی نیست البته مهم‌ترین موضوع مدیریت بازار است تا خروجی آن منجر به آرامش قابل لمس بازار و رضایت عموم مردم باشد.

دهقان پور با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کامل مدیران این سازمان با مسئولین محلی در حوزه تنظیم بازار تصریح کرد: در تأمین کالاهای اساسی تنظیم بازاری هیچ مشکلی نداریم و از آمادگی کامل برخورداریم.

به گفته وی؛ کالاهای اساسی تنظیم بازاری شامل برنج، شکر، گوشت قرمز منجمد و مرغ منجمد است که حسب نیاز و بر اساس برش‌های شهرستانی اعلام و تخصیص داده خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان فارس اتحادیه فرهنگیان به نمایندگی از اتاق تعاون توزیع کالاهای اساسی را عهده دار است، اظهار کرد: بر اساس اعلام اتحادیه مذکور علاوه بر کالاهای اساسی توزیع حبوبات نیز در این فروشگاه‌ها انجام می‌شود.

دهقان پور با اشاره به نظر استاندار فارس مبنی بر اهتمام برای تأمین و تعدیل قیمت بازار محصولاتی مانند سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی توسط جهاد کشاورزی ابراز کرد: علاوه بر این موارد لبنیات و اقلام پروتئینی هم مدنظر قرار خواهیم داد تا با قیمتی پایین‌تر از قیمت فعلی بازار عرضه شود.

او با بیان اینکه در هر شهرستان استان فارس می‌بایست حداقل سه فروشگاه خواربار، ده فروشگاه میوه و تره بار و پنج فروشگاه مرغ و گوشت و یک نمایشگاه برای عرضه کالای تنظیم بازار دایر شود، اضافه کرد: در گام نخست هزار تن برنج و ۵۰۰ تن شکر طرح تنظیم بازار برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است.

دهقان پور با تاکید بر اینکه بازرسی از فروشگاه‌ها باید به صورت جدی و با کمک دستگاه‌های وابسته به جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان انجام شود، افزود: شناسایی متخلفین، تشکیل پرونده، معرفی به تعزیرات حکومتی و پیگیری صدور احکام به منظور ایجاد بازدارندگی، لازم و ضروری است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092599