masael
04 خرداد 1402 - 08:49

دادستان شیراز: درجایگاه مدعی العموم پیگیر علت فوت سه کودک در آتش‌سوزی شیراز هستیم

در پی آتش سوزی در آپارتمان پنج طبقه‌ای در شیراز و فوت سه کودک، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس از تشکیل پرونده قضایی برای این حادثه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سید مصطفی بحرینی ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه تلخ با بیان اینکه به محض اطلاع  از وقوع این حا‌دثه بازپرس ویژه و معا‌ون دادستان شیراز در محل حادثه حضور یافتند گفت: تحقیقات اولیه در خصوص علل وقوع حادثه بلافاصله با نظارت مقام قضایی آغاز شد.

دادستان عمومی و انقلاب مر‌کز استان فارس با تأکید بر اینکه بررسی وضعیت ایمنی ساختمان و همچنین نظارت فنی و مهندسی و نحوه امداد رسانی فوری به مصدومین و اطفا حریق نیز در دستور کار بازپرس دادسرای جنایی و جرائم امنیتی شیراز قرار دارد گفت: درگذشت سه نفر در این حادثه ما را موظف به بررسی همه ابعاد پیش  و پس از وقوع می‌کند.

وی تصریح کرد: در جایگاه مدعی العموم قصور، تقصیر و ترک فعل احتمالی هر شخصیت حقیقی و حقوقی در وقوع این حادثه  را بررسی می‌کنیم.

گفتنی است در پی وقوع آتش سوزی در ساختمان ۵ طبقه ای در خیابان فرصت شیرازی در شیراز ۳ کودک جان خود را از دست داده و ۵ نفر دیگر نیز مصدوم شدند.‌

در این حادثه تعداد زیادی از ساکنین ساختمان گرفتار در حریق نیز با کمک مردم و نیروهای آتش نشانی و امدادی شیراز نجات یافتند.

پایان پیام/ ف

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237182